Відповідальність батьків за здоров’я дітей. Метод відмови від куріння

родителям, Я бросаю курить

Від рівня здоров’я дітей та молоді великою мірою залежить формування трудового та інтелектуального потенціалу України. Ситуація, яка складається сьогодні із здоров’ям дітей, потребує негайного розв’язання проблем загальнодержавного характеру. Матеріали нещодавньої науково-практичної конференції „Охорона материнства та дитинства в сучасних умовах в м. Києві” підтвердили занепокоєння медичної громадськості міста: 20% дошкільнят мають хронічну патологію, 66% першокласників – функціональні або хронічні відхилення в стані здоров’я, 60% випускників шкіл — обмеження під час обрання професії. Загальна захворюваність дітей за останні 10 років збільшилась на 50%. На 70% зросла захворюваність психічними розладами київських дітей.
Закладами охорони здоров’я Києва багато що робиться для дітей та молоді з метою покращення здоров’я, але великою мірою дитяче здоров’я закладається батьками і має підтримуватися в сім’ї. Довготривалі дослідження НДІ педіатрії, акушерства і гінекології в межах Національної програми „Діти України” та міжнародної програми ВООЗ “Діти 90-х” показали надзвичайно високу частоту нещасних випадків серед київських дітей – фактично кожна третя дитина постраждала від недогляду батьків. Значна частина дітей (до 70%) мають нераціональний режим харчування, п’ятій частині дітей до трирічного віку батьки давали пробувати алкогольні напої, приблизно стільки ж дітей постійно зазнають впливу пасивного куріння вдома. Відзначається недостатній рівень санітарної культури в багатьох сім’ях – не виконуються елементарні правила приготування їжі, режиму навчання та відпочинку, загартування та фізичної активності дітей. Жорстоке поводження з дітьми в сім’ях впливає на формування дитячої свідомості та психічного здоров’я.
Раннє прилучення дітей до шкідливих звичок безумовно погіршує стан здоров’я. Поганий приклад подають батьки. В нашій країні курить майже половина чоловіків і кожна п’ята міська жінка працездатного віку, що свідчить про наявність епідемії куріння. Десята частина дітей 12-13 років курять щоденно. До нашого часу залишається низьким рівень громадського усвідомлення реальних ризиків і небезпеки куріння для окремих громадян і суспільства в цілому.
Пропонується один з методів відмови від куріння
Декларація незалежності від тютюну
Ніхто не в змозі переконати курця кинути курити. Це рішення приймають самостійно, усвідомлюючи, що для перемоги знадобляться зусилля та рішимість.
Знайомимо з 15 кроками відмови від куріння – програмою, яка допомогла багатьом людям у світі. Необхідно усвідомити, що куріння – умовний рефлекс, якого необхідно позбутися. Пригадайте собаку Павлова, яка виділяла шлунковий сік не на їжу, а на дзвоник. Своїх дзвоників – всього, що нагадує куріння, ви маєте позбавитись, уникати ситуацій, провокуючих бажання взяти сигарету. Програма розрахована на один тиждень і складається з 15 кроків, які потрібно виконувати кожен день.
1. ЗОСЕРЕДЖЕННЯ
Зосередьтеся на успішному завершенні справи, пригадайте себе вільним від звички, подумайте про щастя бути незалежним. Зверніться подумки до вищих сил і попрохайте допомоги.
2. УНИКАТИ СПОКУСИ
Негайно позбавтеся всього, що нагадує куріння. Вам потрібно знищити всі сигарети, сірники, попільнички, вичистити одежу, прибрати в домі, автомобілі. Не забувайте, що всі п’ять органів чуттів (зір, слух, смак, нюх, чуття дотику) можуть включити дзвоник.
3. ПРИГОТУВАННЯ
Це важливий крок, коли ви набудете знань про метод і свої майбутні дії, а також придбаєте все необхідне для того, щоб виконати кожні 15 пунктів протягом дня.
Ввечері, коли лягаєте спати, як тільки можливо яскравіше уявіть себе здоровим та вільним від тютюну: енергійним, рухливим, високопрацездатним, красивим. Далі, також у думках, повільно проговоріть, чому Ви бажаєте звільнитись від куріння. Переконуйте себе у непохитності своїх бажань та намірів. Робіть цю вправу кожен день, коли лягаєте спати. Моделюйте таким чином свою поведінку на наступний день, в разі невдачі – проаналізуйте помилки. Настроюйте себе жити без тютюну, без хвороб.
4. ЧИСТКА ЗУБІВ
Відразу після пробудження необхідно швидко встати, піти до ванної кімнати, почистити зуби, а також прополоскати порожнину рота відваром м’яти. Це необхідно, щоб повністю змінити смакові відчуття, не дати включитися першому дзвонику.
5. СНІДАНОК
Чи снідаєте ви кожен день? Ці сім днів і надалі ви повинні з’їдати здоровий поживний сніданок для доброго початку дня. Щоб звільнитись від продуктів розпаду тютюну, додати сил організму, потрібно насичувати його енергетичними речовинами. Самопочуття значно поліпшиться.
6. ГРЕЙПРУТОВИЙ СІК, ВІТАМІН С.
Незалежно від того, що будете їсти на сніданок, Ви маєте завершити його склянкою холодного грейпфрутового соку. Коли в роті ви почуєте незнайомий смак, це зніме черговий дзвоник. Цей сік має чудову особливість – великий вміст вітаміну С, а це найліпша субстанція для очистки крові від продуктів розпаду нікотину. Нікотин знижує вміст вітаміну С в крові та інших рідинах організму. Навпаки, вітамін С позбавляє від нікотину. Коли людина кидає курити в звичних умовах, очищення займає 2-4 тижні. Великі дози вітаміну С відновлять організм за кілька  днів. Тому приймайте ще таблетку вітаміну С після кожного прийому їжі (3 рази по 500 мг на день).
7. ЧИСТКА ЗУБІВ ПІСЛЯ КОЖНОГО ПРИЙОМУ ЇЖІ.
Чистити зуби та полоскати зубним еліксиром обов’язково, незалежно від того, де ви їсте – в школі, чи на роботі. Це усуває бажання закурити після прийому їжі.
8. ЗАКУСКИ
Ви боїтесь набрати додаткові кілограми, кидаючи курити? Бажання перекусити  потрібно використати собі на користь. Проблема в тому, не скільки їсти, а що. Вживання овочів та фруктів знімає бажання перекусити. Їжте нарізане яблуко, моркву, сиру різану цвітну капусту, ізюм, горіхи, виноград, сонячне насіння. Все це має знаходитись під рукою, щоб не виникало бажання з’їсти калорійні, але малокорисні продукти.
9. НІЯКОГО КОФЕ, ЧАЮ, АЛКОГОЛЮ
Всі перелічені продукти можуть спровокувати бажання закурити, тому виключаються з раціону на цей тиждень.
10. ДРУЖНЯ ПІДТРИМКА
Вам потрібна допомога. Не приховуйте своїх зусиль кинути курити, говоріть про це в сім’ї, на роботі, в школі.   Люди будуть намагатися підтримати Вас. Знайомих курців попросіть не курити у Вашій присутності, спокійно пояснивши, що виконуєте вимоги своєї програми відмови від куріння.
11. ДОПОМОЖИ ІНШИМ У ВІДМОВІ ВІД КУРІННЯ
Носіть із собою 15 пунктів програми, щоб показати друзям і поділитися з ними досвідом, допомогти і їм кинути курити.
12. РОЗМІЩЕННЯ ЗНАКІВ, СИМВОЛІВ
Це гарний спосіб пам’ятати про взяті на себе обов’язки. Розмістіть обрані Вами знаки там, де стояла попільничка, на дзеркалі, телевізорі, в кімнатах, в машині, на роботі.
13. ПОСТІЙНА ЗАЙНЯТІСТЬ
Заздалегідь продумайте свої дії на тиждень. Будьте постійно чимось зайняті. Нудьга та байдикування провокують дзвоники. Робіть все, крім переглядання телепередач. Частіше прогулюйтесь на свіжому повітрі. Ви здивуєтесь, як легко це відключає бажання курити.
14. ДІЇ В КРИТИЧНІ МОМЕНТИ
Протягом тижня можуть бути моменти, коли Вам буде потрібно застосувати спеціальний засіб для відключення бажання закурити. Одним з них є нескладні дихальні вправи. Вони діють негайно, тому що їх виконання в 5 разів збільшує надходження кисню в мозок.
Потрібно цілком видихнути повітря з легень, потім після кількасекундної затримки дихання наповнити їх свіжою порцією повітря. Так зробити 3 рази. Може трохи закрутитися голова, тому не робіть вправи, ведучи автомобіль. Глибоке дихання може спровокувати кашель, не бійтеся цього.
Бажано також завжди мати з собою сік грейпфрута та запас соку в холодильнику.
15. ПОДЯКА
Коли день приходить до завершення, подумайте, чого Ви досягли, подумки віддячте тих, хто Вам допомагає.
Тримайтесь до кінця кожного дня і тиждень мине непомітно.
Виконуйте повністю кожні 15 пунктів щоденно і досягнете УСПІХУ
В  мережі інтернет є книга Аллена Карра «Нарешті я не курю» і інші його книги, присвячені проблемам подолання залежності від тютюну, ожиріння. Ось деякі відгуки на сайті http://www.antismoke.info/content/view/9/20/ тих людей, кому допоміг Аллен:

— Ребята я курила 20 (!) лет!!! всего в жизни было 3 серьёзных попытки бросить. Кончалось это очередным срывом и полным неуважением себя. Когда после прочтения книги я не курила уже 10 дней я как то села и заплакала. Двадцать лет глупо кормила зверя…
Бросайте, помните мы в вас верим и поддерживаем вас.
Написала Алевтина,
Дата Thursday, 01 March 2007 Время 8:12
— Не захотів бути рабом цієї довбаної палочки от і кинув:) Помучився добряче, але всеж таки тепер вільний! Саму книжку прочитав вже після того як позбувся залежності. написано першокласно, рекомендую почитайте вона вам дуже допоможе. скачав недавно цю книжку щоб відіслати другу. Отак….
  Написал Yaroslav,
Дата Wednesday, 17 January 2007 Время 6:15

— Спасибо Аллену и вечная ему Память…
  Написал Монстр,
Дата Saturday, 24 February 2007 Время 2:19

— Прочитал книгу в марте 2006 г., Бросил курить (последняя сигарета — 20 марта 2006 г.) Курил более 40 лет. Сечас мне 57 лет. Большого желания бросить курить не было, но как всякий здравомыслящий человек понимал, что это вредно. Вместе со мной бросила курить жена, стаж курения более 25 лет. Не прочитав этой книги, видимо, курил бы до сих пор. Книга отличная помощь тем, кто хоть как-то задумывался над этой проблемой и хочет бросить курить. Желаю всем успехов!
  Написал Вадим,
Дата Tuesday, 06 February 2007 Время 9:13

— Перед прочтением книги не было намерения бросить курить. Просто интересно стало, просмотрев комментарии. Уже после прочтения половины книги -поняла, что мне это не надо. И я с легкость бросила эту привычку. Вторую половину даже не дочитала, так как книга выполнила свою миссию.
  Написал Елена,
Дата Thursday, 25 January 2007 Время 1:45

— Стаж курения — 29 лет. НЕ КУРЮ!!!! Книга -то что надо! Все друзья и знакомые читают….
  Написал Игорь,
Дата Thursday, 01 February 2007 Время 9:27

— Курю с 1981 года, сейчас 3 января 2007 — значит полных 25 лет. В 2006 году полгода не курил, потом стало скучно и начал курить опять. Только что прочитал книгу и понял какой малости мне не хватало, чтобы прекратить заниматься этой, никому не нужной ерундой. Не курю и знаю, что не закурю никогда. Иногда знаешь всё, что нужно, чтобы принять решение. Не хватает малости — разложить все по полочкам, чтобы увидеть картину полностью. Спасибо автору. Прочитайте. Вы ничего не теряете — а приобрести точно можете.
  Написал Александр,
Дата Wednesday, 03 January 2007 Время 1:55

Добавить комментарий